چرا در صنایع از کف کاذب صنعتی استفاده می کنیم؟

پرینت

کف کاذب صنعتی با تمام اما و اگرها در حال گسترش و نصب در صنایع پیشرو است. این گسترش بدون شک بعلت قابلیت و کیفیت بالای این نوع از کفپوش هاست. در ساخت صنایع و در مرحله ی پیش تولید، افراد حرفه ای معمولاً هنگام طراحی سیستم های توزیع کابل و سیستم های انتقال هوا، درمورد استفاده از یک سینی کابل سقفی با سوالی در مورد سیستم های کف مواجه می شوند.

بیست سال پیش، چنین بحثی وجود نداشت زیرا تمامی سیستم کابل و سازه از قسمت بالایی منتقل می شدند و حتی بابت پوشاندن آنها نیز از کناف ها استفاده نمی شد. اما امروزه این مسئله به بحث داغی مبدل شده است. اگرچه می توان هر دو گزینه موردی را اجرا نمود، اما ترجیح طراحان صنعتی امروزه به قرار دادن سازه ها در قسمت کف است و این طراحی نیازمند کف کاذب صنعتی است.

انعطاف پذیری و کابرد بهتر کف کاذب صنعتی نسبت به پوشش های گذشته

بیشتر متخصصان طراحی و بخشهای فناوری اطلاعات از قبل با کف کاذب صنعتی آشنا هستند و این سیستم گزینه ی بهتری برای ادغام اجزای زیرساخت در مقایسه با یک مرکز داده محسوب می شود. انعطاف پذیری و مقیاس پذیری تنها دو تا از ساده ترین و دم دست ترین ویژگی و برتری این نوع از کف های کاذب است.

بیشتر افرادی که سالهاست در مراکز داده، اتاق برق و سازه های نیازمند کفپوش، کار می کنند انواع مختلفی از نوآوری را در تجهیزات مشاهده کرده اند. شروع این تحولات با فریم های مرکزی بسیار بزرگ و دستگاه های حافظه درایو دیسکی بوده که به روتر، سرور و تبلت تبدیل شده اند. البته، چیزی که ثابت مانده استفاده از کف کاذب صنعتی به عنوان سکو است.

ویژگی انعطاف پذیری از جهت مقاوم سازی مجدد تجهیزات نسل بعدی در فضای موجود سیستم های کف کاذب صنعتی بسیار ایده ال گرایانه بوده زیرا با این مزیت توانسته تغییرات و موارد اضافی را در خود جای دهد. حتی با افزایش تراکم، کفپوش ها همچنان تحمل زیادی در مقابل افزایش دما و گرما دارند.

بدون کف کاذب صنعتی، قفسه ها، رک ها، کابل ها و سازه ها باید با استفاده از سیستم خاصی از بالای سر رد شوند که به دلایل زیادی پیچیده است. این سیستم ها اغلب اختصاصی، پرهزینه و انعطاف پذیر نیستند بنابراین، گزینه های زیاد و مناسبی پیش روی مسئولین نصب این دستگاه هاست.

مزایای کف کاذب صنعتی در صنایع

اگرچه یک اتصال کوتاه در یک سیم برق زیر کف ممکن است یک قفسه را از مدار خارج کند، اما ویژگی این نوع کف ها آنست که فرصت کافی برای تعویض و تعمیر را به تعمیرکار و اپراتور میدهد.

با این وجود استفاده از سیستم خنک کننده پلنوم در زیر کف کاذب صنعتی، امکان اجرای خنک کننده اضافی را در صورت لزوم فراهم می کند و تعمیرات بسیار ساده تر خواهد شد زیرا برای دسترسی به فضا نیاز به برداشتن فقط چند تایل از کف کاذب است.

کابل کشی، چالشی برای کف کاذب صنعتی

کف کاذب صنعتی مسیر توزیع مشخصی را برای کابل کشی ارائه می دهد که نیازی به نردبان یا سینی و سقف کابل یا سازه ای خاص نیست. کابل کشی هوایی مستلزم دستیابی به سازه های هوایی مانند مجاری و سر آب پاش است و این دسترسی و نگهداری غالباً به افراد زیاد و استفاده از پله برقی نیاز دارد. در نظر بگیرید که خطر قطع شدن تصادفی کابل ها با کابل کشی هوایی بیش از کابل کشی زیر زمین است.

هنگامی که کابل ها در یک راهرو گرم کار می کنند، ممکن است در همان فضای زیر یک کف کاذب صنعتی کنار بیایند و کار کنند. کف های مرتفع دسترسی به دنیای کابل کشی را آسان تر می کند. این کار تنها با دسترسی به کابل ها در هر نقطه از فضای زیر کفپوش با حذف ساده تایل های کف کاذب صورت می پذیرد نه یک سیستم پیچیده که شامل تعداد زیادی از افراد و نردبان ها است.

مزایای نصب کف کاذب صنعتی در صنایع چیست؟

مشکلات جریان هوا

افزودن میراگر، فن های یکپارچه و کاشی های کف سوراخ شده مرکز داده، سیستم های کف مرتفع را به بستر ایده آل دستگاه های خنک کننده اضافی تبدیل می کند زیرا کنترل جریان هوا را به صورت رک به رک بهینه می کند.

مراکز داده با استفاده از مهار راهرو گرم/سرد بهترین مدیریت جریان هوا را تجربه خواهند کرد و به همین دلیل هیچ راهی بهتر از تراز كردن تایل های كف کاذب صنعتی موجود در اتاق رایانه یا سرور وجود ندارد.

استفاده از کف کاذب صنعتی در صنایع

استفاده از کاشی های کف سوراخ شده مرکز داده به شما این امکان را می دهد که خنک کننده و جریان هوا را دقیقاً در مکان مورد نیاز متمرکز کنید و مناطقی که داغ هستند را بیشتر از سایر مناطق مورد توجه قرار دهید. بطور مثال ممکن است گرمای بیشتر این نقاط با جایگزینی یک تایل بلندتر در بین تایل های کف کاذب صنعتی و ایجاد جریان بیشتر هوای خنک برطرف شود.

ظاهر

اما از هر چه بگذریم، نمیتوان اشاره ای به مورد ظاهری و زیبایی اینگونه از کفپوش ها نکرد. بسیاری معتقدند که کف کاذب صنعتی زیبایی بیشتری نسبت به سینی های کابل سقفی دارند، زیرا کابل کشی زیر کف فضای داخلی را مرتب و تمیز نگه می دارد.

سیستم های سیم کشی بالای سر اغلب زیر وسایل روشنایی کار می کنند که این خود باعث افزایش دما می شود. همچنین، بر روی مناطق کار و کابینت سایه می اندازند، در حالی که کابل ها در زیر فضای کف کل مرکز داده را روشن، تمیز و مرتب نگه می دارند.

در حالی که مطمئناً می توان هم از سینی کابل کشی سقفی و هم از سیستم های کفپوش دفاع کرد، اما بنا به دلایلی کف کاذب صنعتی همچنان استاندارد استفاده در صنایع است. این نوع کف های کاذب، انعطاف پذیری، مقیاس پذیری و مدیریت جریان هوا را با خود به همراه می آورند و به سادگی یک محیط تمیزتر و ایمن تر را برای محیط کار فراهم می کنند.

تعداد بازدید : 448 نفر
تاریخ درج : شنبه 18 اردیبهشت 1400
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....