استقرار کف کاذب اتاق سرور در شرکت ها چه مزایایی دارد؟

پرینت

استقرار کف کاذب اتاق سرور یکی از گزینه های مد نظر هر بنگاه تجاری و الکترونیکی برای اتاق های برقی و کامپیوتری خود است. سیستم های کف کاذب به کاهش یکی از مهمترین نگرانی های اتاق کامپیوتر یعنی پیچیدگی در دسترسی به سامانه و کابل های آن کمک می کند.

یک اتاق سرور نیازمند کف های کاذب ساخته شده از چارچوبهای قوی و پانل های 24 اینچ در 24 اینچ است که در ارتفاعات بین 3 اینچ و 6 فوت از زمین قرار میگیرند. اگر شما به جزئیات زیرساخت‌های فیزیکی دیتاسنتر یا مراکز داده توجه کنید، متوجه می‌شوید که تمام زیرساخت‌ها دارای کف کاذب هستند، چیزی که باعث رونق گرفتن بیش از پیش استفاده از این محصول می گردد.

طراحی یا استقرار کف کاذب اتاق سرور ، فضای کافی در زیر پا را فراهم می کند که شرکت ها می توانند به سرعت از آن استفاده کنند تا سیستم برق، داده ها و اتصالات محیطی و کابل کشی مورد نیاز خود به راحتی نصب و به سهولت هر چه تمامتر بررسی و در موقع نیاز تعویض نمایند.

برای استفاده از یک سیستم شبکه ای، اتاق رایانه از کف کاذب اتاق سرور حرفه ای با پایه هایی همراه با پیچ و مهره استفاده می کند که پانل های 2 فوت در 2 فوت بر روی آن قرار می گیرند. این کار، یک سطح پایدار را برای استقرار سرورهای بزرگ ایجاد می کند، در حالی که امکان دسترسی را نیز برای صاحب پروژه فراهم خواهد کرد.

این کار با جداسازی پانل های روی پایه ها امکان پذیر است. نصب این نوع از کفپوش برای اتاق های سرور سازمانی و مراکز داده، باعث میشود تا فضای اتاق فناوری اطلاعات، تمیز و بدون سر و صدا باشد.

کف کاذب اتاق سرور به شما قابلیت پشتیبانی از تمام تجهیزات تان را می دهد

در حالی که پایه های پیچ و مهره ای عملی ترین زیر ساخت برای اتاق سرور هستند، شما گزینه های متفاوتی برای انتخاب طرح پانل دارید. در جریان انتخاب کف کاذب اتاق سرور برای اتاق های رایانه، توصیه می کنیم پانل کف کاذب تان از جنس فولاد گالوانیزه، یا تایل های ساخته شده با ترکیبی از فولاد و سیمان باشد.

کف کاذب در دیتا سنتر

کف کاذب اتاق سرور فولادی:

سیستم های کف کاذب مخصوص اتاق رایانه، گودال هایی در زیر سطح ایجاد می کنند که از کف پوش پشتیبانی و به کاهش وزن کاشی کمک می کنند. کفپوش اتاق سرور سبک و مقاوم ساخته شده است تا دوام داشته باشد.

دو مدل متناسب با نیاز یک اتاق سرور در بازار موجود است. پانل های کف کاذب فولادی فولادی 1250 از بار نهایی 200 تا 2000 کیلوگرم پشتیبانی می کنند. این در صورتی است که مدل 1500 از 250 کیلوگرم تا 2200 کیلوگرم پشتیبانی می کند.

کف کاذب اتاق سرور سیمانی:

کف کاذب سیمانی به طور مرسوم برای کاربردهای فناوری اطلاعات ایده آل و مناسب است. این پانل ها از یک قاب فولادی گالوانیزه برخوردارند که با ترکیبی از سیمان سبک برای مقاومت هسته و پایداری سازه پر شده است.

پانل های سیمانی ما در سه مدل استاندارد برای پشتیبانی از سنگین ترین تجهیزات ثابت و بارهای نورد، با محدودیت بار تا کمتر از 700 کیلوگرم و محدودیت بار نهایی تا 2700 کیلوگرم ارائه می شوند.

صرف نظر از نیاز شما به فناوری، کف کاذب اتاق سرور می تواند به کاهش هزینه ها و بهبود قابلیت های سازه ی شما کمک کند. این سیستم ها در مواردی که شرایط افزودن سریع رک ها و سرورهای جدید یا اصلاح محیط های موجود برای بازگشت به روال عادی کار ضروری است، وجودشان بسیار مهم است.

برخی از متداول ترین مکان ها برای استقرار کف کاذب مخصوص، اتاق های سرور در مقیاس بزرگ هستند، جایی که کنترل دما برای عملکرد کلی و عملیات مرکز داده ها، مهم و واجب است. در ادامه به برخی از مهمترین مزایای این نوع از کف های کاذب اشاره خواهیم کرد.

مزایای کف کاذب اتاق سرور با دسترسی آسان

دسترسی:

از کابلهای برق و اترنت گرفته تا جهنده های فیبر نوری و اتصالات محیطی، میزان سیم کشی لازم برای راه اندازی سیستم های کامپیوتری بسیار پیچیده است. اگر مشکلی پیش آمد یا به تعمیر و نگهداری منظم نیاز داشت، پانل کف کاذب اتاق سرور که می تواند برداشته شود، دسترسی به محیط عظیم کابل را آسان می کند. شما به سادگی پانل یا پانل های لازم را برداشته، در فضای راحت فراهم شده تنظیماتی انجام می دهید و دوباره به کار خود می پردازید.

جریان هوا:

فناوری محاسبات با کارایی بالا گرمای قابل توجهی تولید می کند و برای تحقق انتظارات دستگاه های مربوط به فناوری اطلاعات به خنک سازی مداوم نیاز دارد. کف رایانه اتاق 25 تا 66 درصد جریان هوا را برای کمک به حفظ قفسه ها و سرورهای شما در دمای مناسب نیاز دارد. با در نظر گرفتن اقدامات خنک کننده موثرتر، کف کاذب اتاق سرور تقاضای سیستم HVAC را کاهش می دهد و به کمتر شدن هزینه ها کمک شایانی می کند.

کف کاذب اتاق سرور

سازگاری:

استقرار اتاق کامپیوتر با گذشت زمان تکمیل و گسترش می یابد. شاید لازم باشد سرورهای جدید اضافه کنید، راه حل های جدید شبکه را در آن بگنجانید یا سیستم های فیزیکی را که به پایان عمر خود رسیده اند حذف یا تعویض کنید.

کف کاذب اتاق سرور به شما امکان می دهد تا به سرعت چیدمان اتاق سرور را دوباره طراحی یا گسترش دهید. این کفپوش ها دارای پانل هایی هستند که می توانید به راحتی کابل های جدید را بردارید، بروزرسانی را انجام داده و یا ساخت سیستم را از سر بگیرید.

شکل ظاهری:

کف کاذب اتاق سرور بهترین روش برای نگه داشتن تمام کابل ها و سیم کشی ها به داخل و خارج از رک های سرور شما برای داشتن ظاهری تمیز و مدرن است. با این کار حجمی از کابل ها کاملاً از دید شما پنهان است.

شما می توانید کف اتاق سرور خود را با انواع طرح های زیبا و جذاب، از جمله گزینه های سفارشی وینیل و لمینیت با فشار بالا (HPL)، سفارشی کنید.

ضد استاتیک:

شما همچنین می توانید کف کاذب اتاق سرور خود را با فرش هایی که برای از بین بردن بارهای الکترواستاتیک طراحی شده اند، به تکامل برسانید. این نوع فرش از ساختار و طراحی منحصر به فرد مواد استفاده می کند تا تجمع استاتیک را به حداقل برساند و به حذف استاتیک موجود از محیط کمک کند.

تایل های فرش شده کف کاذب دارای انواع مختلفی از رنگ های جذاب خنثی است که برای استفاده در مشاغل تجاری و بخش فناوری مناسب است.

ایمنی:

کف کاذب اتاق سرور امکان سفارشی سازی کامل تجهیزات و چیدمان کف شما را فراهم می کند و ایمنی اتاق سرور شما را تامین می کند. این سیستم ها همچنین از تمام خطرات رفت وآمد معمول در یک اتاق سرور جلوگیری می کنند و آنها را با خیال راحت در زیر کاشی ها قرار می دهند. با برداشتن شبکه و کابلهای برق از مسیر آمد و شد، کارمندان و کارگران می توانند بدون اینکه آسیب ببینند یا به تجهیزات آسیب برسانند، حرکت کنند.

تعداد بازدید : 770 نفر
تاریخ درج : پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....