انواع تایل کف کاذب موجود در بازار کدامند؟

پرینت

تایل کف کاذب جزیی از یک کف کاذب است که شاید اسم آن قبل تر به گوشتان خورده باشد.کف سازی یا نصب کف کاذب در اصل برای هر ساختمانی لازم است. برای اینکه یک ساختمان محکم و البته زیبا به نظر برسد، بسیار ضروری است که الگوی کفپوش مناسب آن سازه انتخاب شود.

ضمن تصمیم گیری در مورد الگوی کفپوش، باید عملکرد فضای خاص آن را نیز در نظر گرفت. به عنوان مثال الگوی انتخاب تایل کف کاذب مورد استفاده در آشپزخانه یک خانه ممکن است برای اتاق خواب همان خانه مناسب نباشد. به طور مشابه الگوی کفپوش برای مصارف خارجی و استفاده داخلی نیز متفاوت است.

کف کاذب کفپوشی است مناسب ساختمانهای خدماتی و پر از عبور و مرور و البته همراه با سازه های فراوان. بطور مثال این فناوری بیشتر در دفاتر کار استفاده می شود که کابلها و غیره را حمل می کنند و بعضاً لوله های آبرسانی تهویه هوا را در خود جای می دهند. در مواقعی کف به اندازه کافی بلند می شود تا جهت انجام تعمیرات فردی بتواند در زیر آن بخزد یا حتی راه برود.

صفحات یا تایل کف کاذب به طور معمول از تخته خرده چوب های فولادی یا یک صفحه فولادی با هسته داخلی سیمانی ساخته می شوند. بسیاری از اتاقهای رایانه و تجهیزات مدرن از یک سیستم خنک کننده زیر کف استفاده می کنند تا حتی با کمترین انرژی هدر رفت ، خنک سازی اتاق را نیز تضمین کنند.

هوای خنک شده از زیر کاشی پمپ می شود و از طریق کاشی های پخش کننده به طور منظم و یا از طریق مجاری که به تجهیزات خاصی هدایت می شوند ، به داخل اتاق پخش می شوند.

در رابطه با اندازه تایل کف کاذب باید بگوییم که کاملا متناسب با نیاز مشتری می توان آن را تغییر داد. یعنی اندازه های متنوعی و گوناگونی برای یک تایل وجود دارد، اما در بازار شاهد این موضوع هستیم که تایل هایی با اندازه ۶۰*۶۰ سانتی متر بیشترین طرفدار را دارند.

معرفی انواع تایل های کف کاذب

البته این اندازه کف کاذب نه تنها در ایران بلکه در همه جهان طرفداران بیشتری دارد، به صورتی که ۹۰ درصد از کف های کاذب تولید شده این اندازه تایل را دارد. البته سایز ۶۰*۶۰ اندازه ای استاندارد برای یک کف کاذب به حساب می آید.

انواع تایل کف کاذب

تمام فولاد

انواع تایل کف کاذب مزایا وکاربردهای مختلفی دارند. به عنوان مثال، تایل های کف کاذب فولادی معمولاً در مراکز داده ، اتاق کامپیوتر و کمد های مخابراتی با تداوم الکتریکی زیاد، و بعلت کاربری و نصب آسان، عمر طولانی و غیر قابل اشتعال بودن اعمال می شوند.

تایل فولادی برای سهولت نصب و برداشت مکرر طراحی شده است. بیشتر اوقات برای اتاق های سرور که ردیف رک نصب شده و ترافیک رفت و آمد وجود دارد استفاده می شود.

تایل ها در داخل شبکه ایجاد شده و توسط رشته ها جاسازی می شوند. اکثر این کیت ها با ورقه فشار بالا یا فولاد برهنه تولید شده و با شبکه یا بدون شبکه در دسترس هستند.

تایل بتونی

تایل کف کاذب تمام بتنی پیش ساخته، همانطور که از نامش پیداست محصولی آماده ی اجرا از جنس بتن بوده که کاربری های بسیار متنوع و زیادی دارد. با اینکه این تایل های دکوراتیو از جنس بتن است، به سنگینی بتن نبوده و علت آن را میتوان در ترکیب سایر متریالها با بتن در حین تولید آن دانست.

چراکه وزن پایین متریالهای مورد استفاده در دکوراسیون داخلی جهت پوشش دیوار، کف و نما از مهمترین فاکتورهای ایمنی محسوب میگردد.

تایل بتن دکوراتیو انواع مختلفی دارد که قابلیت اجرا به عنوان دیوارپوشهای داخلی، پوشش کف محوطه و یا داخلی و نمای ساختمان را دارد. علاوه بر انواع کاربری این محصول پیش ساخته میتوان به تنوع طرح های تولیدی و رنگ بندی آن نیز اشاره کرد.

تایل چوبی

تایل کف کاذب چوبی برای کاربردهای متنوع بسیار مناسب هستند. آنها قبل از تایل های بتنی بسیار محبوب بودند و هنوز هم در مراکز داده و امکانات شبکه استفاده می شوند. اکثر این کیت ها با ورقه ورقه فشار بالا با سیستم شبکه پیچ و مهره هنوز در بازار محبوب و موجود هستند.

انواع تایل های کف کاذب

گرانترین نوع تایل کف کاذب کدام است؟

تایل کف کاذب آلومینیومی گران ترین نوع تایل است. و برای کاربردهای غیر آهنی، آزمایشگاه ها و اتاق های تمیز استفاده می شوند. آنها با تایل های جامد ورقه ورقه ای فشار بالا یا ترکیبی از تایل های رنده شده یا یک سیستم کامل از توری ها در دسترس هستند.

دلیل استفاده از تایل آلومینیومی در زیر تاسیسات ساختمانی به دلیل مقاومت این نوع تایل در برابر نفوذ آب است، چرا که ممکن است در برخی مکان ها لوله های آب دچار نشتی شوند و به سقف کاذب نیز خسارت وارد کند که در این نوع تایل ها نفوذ آب نمی تواند باعث وارد شدن خسارت شود و روکشی که در آن استفاده شده است نیز میزان استحکام آن را بالا می برد.

این نوع تایل نیز به مانند سایر انواع تایل دارای تنوع می باشد که مشتریان بنا به سلیقه ی خود و متناسب با دکوراسیون منزل و محیطی که قصد دارند تایل را نصب کنند اقدام به گزینش جنس و رنگ مورد علاقه می کنند.

انواع مختلفی از تایل کف کاذب در بازار موجود است. قیمت آن با توجه به نوع مواد استفاده شده برای صفحات کف و کیفیت متفاوت است. علاوه بر این، کف دسترسی های سفارشی مختلف دارای ویژگی ها و مشخصات ویژه طراحی خاص هستند که بر قیمت کف کاذب تأثیر می گذارد.

با این حال، هزینه های نصب باید بر اساس هزینه نیروی محلی محاسبه شود، اما هزینه های مختلف نیروی کار در مناطق مختلف موجود است. علاوه بر این، متراژ مربع، مالیات فروش، هزینه حمل و نقل، لوازم جانبی اضافی، مواد و ملزومات نیز از عوامل تعیین کننده کل هزینه های کف کاذب به شمار می آید.

تعداد بازدید : 768 نفر
تاریخ درج : شنبه 28 فروردین 1400
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....