سقف کاذب پی وی سی چه مزایا و معایبی دارد؟

پرینت

پلی وینیل کلراید یا پی وی سی یک ماده پلاستیکی سبک و مقاوم تولید شده در کارخانه است. پانل های سقف کاذب پی وی سی در اشکال، طرح ها، رنگ ها و طول های مختلف تولید می شوند. پانل های سقف کاذب پی وی سی دارای یک هسته توخالی و یک نمای بیرونی و براق هستند.

اکثر افراد حرفه ای از مزایای طرح های سقف کاذب پی وی سی غافل می مانند. به همین دلیل این نوع از سقف کاذب کمتر از باقی موارد مورد استفاده قرار می گیرد. هدف این مقاله تشریح مزایای استفاده از سقف کاذب پی وی سی است تا بتوانید مناسب ترین انتخاب را انجام دهید.

مزایای استفاده از سقف کاذب پی وی سی چیست؟

دوام بالا

پانل های سقف کاذب پی وی سی سالها بدون خم شدن و تاب خوردگی دوام می آورند. مواد سقف کاذب پی وی سی با دوام و مقاومت بالا با گذشت زمان شکننده نمی شوند. علاوه بر این ، هنگام نصب سقف کاذب آسیب کمتری می بیند.

نصب آسان

نصب پانل های سقف کاذب پی وی سی بسیار آسان است. علاوه بر این، روند نصب گونه ایست که، اتاق را غبار آلود و کثیف نمی کند. علاوه بر این، شما می توانید سقف های کاذب پی وی سی را بدون مشکل و آشفتگی زیاد برش دهید. پانل های سقف کاذب پی وی سی با استفاده از پیچ های نامحسوس نصب می شوند.

تعمیر و نگهداری آسان

پانل های سقف کاذب پی وی سی نه تنها با نصب آسان ارائه می شوند بلکه تعمیر و نگهداری از آنها آسان است. تمیز کردن و نگهداری آسان بعلت آن است که پی وی سی به عنوان یک گزینه ایده آل برای کفپوش باقی بماند. علاوه بر این، پانل های سقف کاذب پی وی سی برای نگهداری معمول به لاک زدن، پوشش های خاص یا رنگ آمیزی نیاز ندارند.

تمام این پانل های خاص جهت تمیزی به پاک کردن سریع با یک پارچه تمیز و مرطوب نیاز دارند. علاوه بر این، می توانید هر از چند گاهی از پاک کننده های خانگی برای پاک کردن صفحات سقف کاذب پی وی سی برای نو و براق نگه داشتن آنها استفاده کنید.

مزایای سقف کاذب پی وی سی

وزن کم

پانل های سقف کاذب پی وی سی یکی از سبک ترین مواد سقف کاذب است. در نتیجه ، رسیدگی ، حمل و نصب آنها بسیار آسان است.

ضد آب

مواد سقف کاذب پی وی سی ضد آب اند و آب را جذب نمی کنند. از این رو رطوبت اتاق را از بین می برند و اجازه رشد کپک را نمی دهند.

قابل جدا شدن

جدا کردن پانل های سقف کاذب پی وی سی بسیار آسان است. این پانل ها با استفاده از پیچ در قاب سوراخ می شوند. بنابراین، در صورت نیاز می توانید آنها را از روی پیچ باز کنید.

ضد موریانه و آتش

بر خلاف مواد سقف کاذب چوبی، مواد سقف کاذب پی وی سی در برابر حملات موریانه بی تأثیر هستند. علاوه بر این، آنها با خواص عایق بندی خود گسترش آتش را کنترل می کنند.

معایب استفاده از سقف کاذب پی وی پی چه می تواند باشد؟

جلوه ی پلاستیکی

صفحات سقف کاذب پی وی سی جلوه ای پلاستیکی به مکان می دهندکه ممکن است مطابق با سلیقه برخی افراد نباشد. با این وجود می توانید خیلی راحت با این مسئله کنار بیایید.

مقاومت کمتر در برابر گرما

مواد سقف کاذب پی وی سی گزینه ای ایده آل برای سقف های بیرونی نیست. دلیل آن این است که در معرض حرارت زیاد آسیب می بینند. با این حال ، می توانید از آنها در داخل منزل و با نورپردازی LED کم مصرف استفاده کنید.

رها کردن گاز کلر

انتشار گاز کلر سمی است. بنابراین از استفاده از مواد سقف کاذب پی وی سی در آشپزخانه ها خودداری کنید.

برخی از طرح های زیبای سقف کاذب پی وی سی

یکی از بهترین موارد پیرامون سقف کاذب پی وی سی انعطاف پذیری آن است. می توان از آن برای تزئین سقف کاذب خود به روش های مختلف استفاده کرد. برای تزئین مکان خود می توانید از طرح های سقف کاذب پی وی سی استفاده کنید.

به جای پوشاندن کل سقف با پی وی سی ، می توانید یک صفحه کوچک را به حالت تعلیق درآورید و یک فن یا چند چراغ تزئینی را روی آن تعمیر کنید. طراحی سقف کاذب پی وی سی برای سالن زیبایی ظاهری فراوانی را به اتاق می بخشد.

سقف کاذب پی وی سی

طرح سقف کاذب پی وی سی لوکس برای سرویس بهداشتی

به منظور ایجاد جلوه ای مجلل از سقف کاذب خود برای حمام، می توانید از مواد سقف کاذب پی وی سی در آن استفاده کنید. بعلاوه، شما می توانید از کفپوش پی وی سی یا دیوارهای پی وی سی در طرح های مختلف رنگی استفاده کنید تا حس یکنواختی به حمام ببخشد.

سقف کاذب پی وی سی درخشان در اتاق خواب ها

با استفاده از صفحات سقف کاذب پی وی سی رنگ چوبی می توانید احساس چوبی اتاق خواب خود را تکرار کنید. علاوه بر این، سقف کاذب پی وی سی را در اتاق خواب با طرح چوبی با چراغ های LED روشن تزیین کنید تا یکنواختی را بشکند.

مقایسه سقف کاذب پی وی سی، سقف های کاذب Pop، و سقف های کاذب گچی

بسیاری از موارد سقف کاذب در بازار وجود دارد. با این حال، طراح داخلی همیشه به دنبال بهترین مواد سقف کاذب است. علاوه بر این، ممکن است یک ماده برای یک منظور خوب باشد اما بهترین گزینه برای چیز دیگری نیست. بنابراین ، درک تفاوت بین آنها ضروری است. متداول ترین مصالح سقف کاذب پی وی سی ، POP و گچ هستند.

آنچه از موارد بالا میتوان نتیجه گرفت آنست که پانل های سقفی (پلی وینیل کلراید) میتوانند به طور گسترده ای به عنوان ماده ای برای پوشش سقف ساختمانهای مسکونی و تجاری استفاده می شوند.

از آنجا که این پانل ها ضد آب هستند میتوانند به عنوان بهترین جایگزین برای سقف های الیاف معدنی معمولی مانند POP و گچ در مناطق پر از رطوبت مانند بالکن، حمام و زیرزمین عمل می کنند.

تعداد بازدید : 823 نفر
تاریخ درج : پنجشنبه 26 فروردین 1400
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....