خرید کف کاذب و نکات مهم در انتخاب آن

پرینت

اکنون کف و انواع مختلف آن از جمله کاذب یکی از مواد ضروری برای دکوراسیون مدرن منازل و ساختمان است، که نیاز است برای خرید کف کاذب به نکات مهمی توجه داشته باشیم.

با توجه به اینکه انواع مختلفی از کفپوش ها شامل چوب های سخت، ورقه ورقه، بتن، کف های برجسته ضد استاتیک و موارد دیگر در بازار وجود دارد، انتخاب کف مناسب کار ساده ای نیست.

بنابرانی چگونگی انتخاب بهترین کف کاذب به نگرانی افراد زیادی تبدیل شده است. ما در این مقاله سعی می کنیم به برخی از نکات مهم در انتخاب و خرید کف کاذب بپردازیم.

هنگام انتخاب کف های کاذب برجسته چه عواملی را باید در نظر بگیرید؟

عوامل مختلفی وجود دارد که باید در انتخاب کف کاذب مورد توجه قرار گیرد. دقت به این قبیل عوامل باعث می شود که فرایند خرید کف کاذب با اطمینان خاطری بیشتری انجام شود. از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد.

مواد و کاربردهای انواع کف کاذب را می توان با توجه به مواد اولیه، پوشش کف لمینت، کف چوب سخت، کف بامبو، کف سرامیک، کف کاذب تمام استیل، کف کاذب بتونی، کف کاذب آلومینیومی، کف سولفات کلسیم و غیره به انواع مختلف تقسیم کرد.

به طور کلی، کفپوش های چوب سخت در دکوراسیون منزل بیشتر دیده می شوند. کف های ساخته شده از فولاد به طور گسترده ای در اتاق های رایانه یا مراکز داده استفاده می شوند.

اگر کف شما در محیط با رطوبت بالا نصب می شود، کف بتونی یا سرامیکی گزینه ایده آلی است. شما باید در وهله اول خودتان نسبت به انتخاب موادی را که دوست دارید در سازه ی تان بکار رود تصمیم کنید.

رنگ عامل مهمی در خرید کف کاذب

انتخاب و خرید کف کاذب

رنگ کف یک عامل بسیار مهم است که باید در نظر گرفته شود. تعداد زیادی رنگ برای انتخاب وجود دارد. شما باید یک رنگ را بر اساس سبک کلی دکوراسیون ساختمان انتخاب کنید، به گونه ای که آن را طبیعی و راحت نشان دهد.

رنگ ها از لحاظ روانی بطور فزاینده ای میتوانند بر روح و روان، کارایی، و آرامش تأثیرگذار باشند.

قیمت کف کاذب در بازار بسیار متفاوت است. باید قبول داشته باشیم که نشان تجاری (برند) معروف گرانتر از عادی است. به طور کلی، شما می توانید سیستم کف کاذب را با توجه به بودجه و برنامه مورد نیاز خود انتخاب کنید.

تولید کننده کف کاذب با برند متوسط ​​و نسبتاً معروف گزینه خوبی است.

در هنگام خرید کف کاذب لازم است خدمات پس از فروش را نیز در فهرست اولویت های خود قرار دهید. تأمین کننده کف کاذب خوب به شما کمک می کند تا محصول مناسب را انتخاب کنید و نصب آن، تعمیر و نگهداری و غیره را انجام دهید، تا در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنید.

طبیعی است هر چه جنس بهتر باشد در نصب بهتر عمل می کند و دردسر کمتری دارد. البته این موارد باید در کنار زیبایی و قیمت بررسی شوند.

چگونه کاشی های (Tiles) کف کاذب را به بهترین شکل انتخاب کنیم؟

ابتدا برنامه و محیط را در نظر بگیرید.محیط های مختلف خواسته های متفاوتی دارند، به ویژه در فضای باز و داخلی. برای مثال در منطقه کم تردد که گرما و راحتی از عوامل اصلی هستند کف کاذب توصیه می شود.

برای اتاق نشیمن خانواده کف لمینتِ ساخته شده از هستۀ چوب انتخاب مناسبی است. از آنجا که جوانان از نظر بودجه ی اقتصادی محدود هستند و ممکن است فرزند آنان در خانه نیز از کالسکه استفاده کند، باید جنسی انتخاب شود که در برابر سایش و خراش مقاوم تر باشد.

کف کاذب ساخته شده از هسته چوب یکی از سالم ترین کف های سنتی است. با توسعه مفاهیم حفاظت از محیط زیست، کف مدرن اساساً مطابق با استانداردهای فضای سبز است. کف کاذب بتنی، کف کاذب سولفات کلسیم و سایر کف پوش های کاذب نیز با محیط زیست سازگاری دارند.

بهداشت و عملکرد محیطی را در نظر بگیرید

برخی از موادی که در محیط استفاده می کنیم، می توانند کفپوش ها را نیز دچار آسیب کنند. بنابراین سعی کنید در هنگام خرید کف کاذب از فروشندگان و یا تولیدکنندگان بخواهید راهنمایی لازم را در خصوص نحوۀ نگهداری از کفپوش ها به شما ارائه نمایند.

نصب و نگهداری را در نظر بگیرید

اگر شما یک تیم نصاب حرفه ای سراغ دارید، نیازی نیست زیاد در مورد این مشکل فکر کنید. در غیر این صورت شما باید کف های کاذبی را نصب کنید که نصب آنها راحت تر باشد و در مورد راهنمای نصب کف، معیارهای پذیرش و موارد دیگر را بدانید. به همین ترتیب اگر قرار است که کف کاذب را در محیطی نصب کنید که پر رفت و آمد است، استفاده از فرش توصیه نمی شود.

نه تنها قیمت بلکه کیفیت را نیز در نظر بگیرید

کفهای کاذب با کیفیت بالا دارای چگالی و یکنواختی بالا، مقاومت در برابر رطوبت، و تغییر شکل خوب هستند. مواد اصلی کف بی کیفیت دارای چگالی کم، یکنواختی، تغییر شکل آسان و مدت زمان کوتاه خدمات است.

شما باید در کف بودجه خود بهترین کیفیت کف کاذب را انتخاب کنید، اما مطمئناً گرانترین محصول همیشه بهترین محصول نیست. ویژگیهای فوق باید مورد توجه قرار گیرند.

نکات مهم در خرید کف کاذب

توجه به ارتفاع پس از نصب کف کاذب

در طول مراحل طراحی، ارتفاع کف کاذب بر اساس مقدار کابل کشی، سیم کشی و لوله کشی نصب شده در زیر کف و همچنین توزیع هوای کف تعیین می کنند. در نتیجه به دقت آن را بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر قصد دارید در محیط مرکز داده (Data Center)، توزیع هوا از کف را داشته باشید، مهندس مکانیک باید بتواند به شما بگوید که برای جریان مؤثر هوا به چه مقدار ارتفاع از کف نیاز دارید.

ارتفاع معمول در محیط های مختلف ممکن است متغیر باشد، اما این به چندین عامل دیگر نیز بستگی دارد که از جمله آنها می توان به نوع کنترل کننده هوا، فن و هر نوع سیستم مهار کننده هوا اشاره کرد.

ارتفاع کف باید به اندازه ای باشد که پس از کم کردن فضای مورد نیاز جهت قرار دادن سیم، کابل و لوله کشی، همچنان برای توزیع هوا مناسب باشد. این یکی از مهمترین نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. از آنجایی که ارتفاع کف اغلب در مراحل اولیه توسط تیم طراحی تعیین می شود، نگرانی زیادی در این خصوص نداشته باشید.

نکته پایانی

خرید کف کاذب امری دوجهی است که در یک سوی آن سلیقه و در سوی دیگر آن تخصص قرار دارد. بر اساس سلیقه خود و البته با استفاده از خدمات تخصصی شرکت های فعال در این زمینه نسبت به خرید خود اقدام کنید.

تعداد بازدید : 20 نفر
تاریخ درج : شنبه 21 فروردین 1400
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....