مقایسه استفاده از روکش PVC و HPL در نمونه کار کف کاذب

پرینت

مقایسه استفاده از HPL و PVC می تواند درک روشنی به مصرف کنندگان این قبیل اقلام بدهد.. HPL و PVC دو پوششی هستند که معمولاً در پانل های کف کاذب ضد استاتیک استفاده می شوند.

ویژگی ها و تفاوت های مشترک بین آنها علاوه بر توانایی آنها در کنترل الکتریسیته ساکن چیست؟ چرا کف کاذب ضد استاتیک PVC یا HPL را برای پروژه خود انتخاب می کنید؟ در این مقاله سعی داریم تا به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

کف کاذب ضد استاتیک PVC چیست؟

کف کاذب ضد استاتیک PVC به کفپوش وینیل با خاصیت ضد الکتریسیته ساکن متصل به صفحه کف کاذب اشاره دارد. کف کاذب ضد استاتیک پی وی سی عمدتا از رزین پی وی سی، نرم کننده، تثبیت کننده، پرکننده، مواد رسانا و مواد رنگی مخلوط پس از پردازش ویژه و ترموفرمینگ ساخته شده است.

شبکه رسانای الکترواستاتیک ایجاد شده توسط رابط ذرات پلاستیکی PVC باعث می شود عملکرد آنتی استاتیک دائمی داشته باشد و عملکرد آنتی استاتیک پایدار است. شاخص های مختلف عملکرد در کفپوش ضد استاتیک PVC توسط مرکز نظارت و بازرسی ضد استاتیک وزارت صنعت آزمایش شده که یا همسطح محصولات مشابه خارجی است یا از آن فراتر رفته است.

امکانات کفپوش ضد استاتیک PVC

مقاوم در برابر سایش، ضد استاتیک و با دوام، انتشار گرد و غبار کم و سایر ویژگی ها. محصولات ضد رسوب، تمیز کردن آسان، ضد شعله، ضد لغزش، محصولات مقاوم در برابر مواد شیمیایی. ضد استاتیک دائمی، ترک خوردن آن آسان نیست، مقاومت در برابر آب و هوا، تقریباً برای هر محیطی مناسب است.

کف کاذب pvc

کف پی وی سی ضد استاتیک دارای وزنی سبک و نصب آن آسان است. نقش های زیادی روی سطح وجود دارد، شکل ظاهری آن دقیقاً مانند الگوی سنگ مرمر است و جلوه تزئینی بهتری دارد.

اماکنی که قالبت اجرای کفپوش ضد استاتیک PVC دارند

این محصول برای کارگاه های کنترل الکترونیکی، کارگاه های تمیز، کارگاه های میکرو الکترونیک، ارتباطات، الکترونیک، میکروالکترونیک، بیمارستان ها، نیروگاه ها و سایر صنایع مانند اتاق های رایانه تحت کنترل برنامه، اتاق های تمیز و سایر زمینه های ضد استاتیک و به طور گسترده ای در مکانهای ضد استاتیک مناسب است.

نصب و راه اندازی

دمای اتاق با کف کاذب ضد استاتیک سطح PVC به طور کلی در ℃ 15-35 کنترل می شود ، و رطوبت در 45--75 R RH قرار دارد.

کف کاذب ضد استاتیک HPL چیست؟

کف کاذب ضد استاتیک HPL یا High Pressure Laminate یک پوشش فوقانی ضد الکتریسیته برای صفحه کف کاذب فولادی یا استیل با مقاومت بسیار بالا در برابر سایش است. این فناوری یک ورقه تزئینی رزین حرارتی است که توسط دما و فشار بالا ساخته می شود. از فناوری نانو در رزین برای افزایش ضد آلودگی، مقاومت در برابر سایش استفاده می شود و باعث از بین بردن طولانی مدت بار استاتیک می شود. این روکش معمولاً در صنایع کف ضد استاتیک استفاده می شود.

امکانات کف کاذب ضد استاتیک HPL

مقاومت در برابر سایش (مقاومت در برابر سایش زیاد در سطح پارچه)، به ویژه در برابر خراش و ضربه مقاوم است. ورق HPL دارای خواص آنتی استاتیک است، یعنی گرد و غبار را جذب نمی کند.

مقاومت در برابر درجه حرارت بالا، مقاومت در برابر نفوذ گرد و غبار، ضد ضربه، ضد آتش، مقاومت بالا در برابر رنگ آمیزی به دلیل قوام سطح، و آسان برای نگهداری و تمیز کردن از جمله ویژگی های این نوع از کف پوش است.

کفپوش HPL گزینه ای اقتصادی است ، یعنی علاوه بر کیفیت، قیمت مناسبی نیز دارد. بنابراین اگر در نصب کفپوش این گزینه را انتخاب کرده و پس از مشاوره تخصصی با متخصصان این حوزه تصمیم به خرید دارید، می تواند با اطمینان خاطر نسبت به استفاده از آن اقدام نمایید.

بعلت رنگها و الگوهای مختلف موجود، تصور زیبایی ظاهری مورد نظر امکان پذیر نیست. همچنین استفاده از آن در محیط خشک و سرد و یا رطوبت کم در جنوب مناسب نیست. محیط خشک ممکن است باعث جمع شدن و تسریع روکش ملامین شود و باعث پوسته شدن و ترک خوردن شود.

کف کاذب hpl

قابلیت اجرا

به طور گسترده ای برای نظارت بر صنایع مختلف مانند اتاق های کامپیوتری کنترل شده با برنامه، آزمایشگاه ها، دانشگاه ها، اتاق های میکرو کامپیوتر، کتابخانه های دیجیتال سیستم مالی، دفاع ملی و هوافضا، صنایع نظامی، ایستگاه های تلویزیونی، سیستم های الکترونیکی، ارتباطات از راه دور، تلفن های همراه و سایر صنایع در الکترونیک، بیمارستان های پزشکی و سایر صنایع اتاق ماشین، ایستگاه اعزام، کتابخانه دیجیتال و مکان های دیگری که نیاز به ضد استاتیک و تصفیه دارند می توانند به عنوان مواد دکوراسیون داخلی و خارجی استفاده شوند.

نصب و راه اندازی

دمای اتاقی که کف کاذب ضد استاتیک با سطح HPL گذاشته شده است در دمایی که بین ℃ 15-35 کنترل می شود ، و رطوبت آن بین 45--75 R RH است، استفاده می شود.

کف کاذب ضد استاتیک HPL و PVC ، کدام یک را انتخاب کنید؟

در حقیقت ، HPL و PVC تقریباً در کاربردهای عملی عملکرد و مزایای یکسانی دارند، بنابراین کدام برنامه را باید برای پروژه خود انتخاب کنید؟

در محیط خشک در جنوب، از کف کاذب ضد استاتیک ثابت PVC استفاده کنید. در شمال مرطوب و گرم، کف کاذب ضد استاتیک HPL توصیه می شود.

در مجموع کف کاذب ضد استاتیک PVC بهترین انتخاب است. شما می توانید با توجه به نیازهای خاص و بودجه ی خود آن را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید یک مرطوب کننده را در یک اتاق خشک نصب کنید تا نیازهای فنی را برآورده کند و عمر مفید کفهای ضد الکتریسیته را افزایش دهد.

نکته پایانی

استفاده از خدمات کفپوش از جمله کف های کاذب نیازمند تخصص و تجربه است. معمولا هدف از نصب کف کاذب علاوه بر زیبایی، مسائل ایمنی (به ویژه در محیط های کاری) نیز است. از اینرو، قبل از انتخاب سعی کنید تا حد امکان از مطمئن ترین منابع، مشاوره تخصصی دریافت کنید.

دریافت مشاوره تخصصی می تواند باعث انتخاب مناسب ترین گزینه بر اساس نیاز شما شود. قطعا انتخابی که با مشاوره تخصصی انجام شود، ماندگاری و رضایت بیشتری در پی خواهد داشت.

تعداد بازدید : 525 نفر
تاریخ درج : سه شنبه 26 اسفند 1399
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....