ویژگی های کف کاذب شیشه ای چیست؟

پرینت

شاید شما هم به مکان های مراجعه کردید اید که با استفاده از کف کاذب شیشه ای جذابیت خاصی به آن محل بخشیده اند. این اماکن می توانند از یک دفتر مدرن و پیشرفته از نظر فنی، مرکز داده، اتاق سرور تا رستوران ها، موزه ها، و مراکز گردشگری را شامل شوند. در واقع این اماکن، با بهره گیری از کف کاذب شیشه ای سعی در نمایش برخی جذابیت ها دارند.

یک کف کاذب، بر روی پانل ها و پوشش آن بر روی یک ساختار قرار دارند و وزن اصلی در بالای یک کف جامد یا سبک قرار می گیرد. بنابراین خلائی بین ماده و کف برجسته ایجاد می شود. طراحی سبک و ایجاد خلایی فنی، علاوه بر فضا برای جریان مجراها و خطوط لوله، انعطاف پذیری و عایق بندی خاصی را در برابر سر و صدای ناشی از هوا و ضربه فراهم می کند.

کف کاذب با توجه به اصل جرم-فنر-جرم به عنوان پارتیشن برای کف تحمل کننده عمل می کند ، بنابراین باعث بهتر عمل کردن عایق صوتی موجود در هوا نیز می شود. البته استفاده از کف کاذب شیشه ای نیازمند رعایت برخی نکات ایمنی نیز است، که شرکت های طراحی و نصب این کف های کاذب مطمئن ترین منبع ارائه خدمات تخصصی محسوب می شوند.

همانگونه که پیشتر نیز اشاره شد کف های کاذب شیشه ای برای استفاده در طرح های مخصوصی طراحی می شوند. این نوع از کف پوش ها ایده آل مکانهایی مانند کتابخانه ها و موزه ها هستند و برای اهداف نمایشی کاملا مناسب هستند. پانل های کف کاذب شیشه ای را می توان با مواد دیگری ترکیب کرد و همچنین می توان به عنوان یک عنصر تزئینی از کل کف یا مسیر عبور داد. فضای داخلی نصب شده را می توان از بالا از طریق پانل شیشه ای شفاف مشاهده کرد.

کف کاذب شیشه ای

فواید استفاده از کف کاذب شیشه ای

کفپوش شیشه ای یکی از ایده های جدید و شفگت انگیز در مبحث طراحی داخلی بحساب می آیند. این کفپوش ها برخلاف تصور عمده افراد، کاملا اجرایی بوده و تقریبا در هر مکانی نصب می شوند. همانطور که می دانید در دکوراسیون هر اتاقی، دیوارها، سقف و کفپوش ها نقش بسیار مهمی را در زیبایی آن محیط ایجاد می کنند. کافی است به یکی از این قسمت ها موادی منحصر بفرد و یگانه اضافه کنید تا دکوراسیون اتاقتان را به کل متحول کنند. در زمینه کفپوش منازل مسکونی مواد قابل استفاده بسیار زیادی وجود دارد اما بدون شک هیچکدام از آن مواد به یگانگی و لوکسی کفپوش های شیشه ای نخواهد رسید.

با توجه به کارکرد مواد شیشه ای و طراحی های مختلف به منظور دستیابی به تأثیرات مختلف نور واقع در زیر کف، پانل های شفاف، مات یا رنگی برای انتخاب وجود دارند و جالبتر آنکه همه دارای ویژگی های مقاومت بالا در برابر صوت، لغزش و ضربه هستند! نورپردازی هنری و همچنین نورپردازی از پیش طراحی شده می توانند در قسمت پایینی بعد از عبور تاسیسات نصب شوند.

با پیشرفت طراحی ساختمان و نیل طراحان به سمت استفاده گسترده شیشه در ساختمان، شیشه های خاصی با قابلیت تحمل وزن و تقسیم آنها در نقاط تعیین شده ساخته شد. از مزایای این شیشه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد. تولید کنندگان و تامین کنندگان پانل های کف کاذب شیشه ای همگی علاوه بر کیفیت به طراحی زیبای آن نیز فکر می کنند.

استفاده از کفپوش های شیشه ای از مزایایی برخوردار است که به اختصار به بعضی از آنان اشاره خواهیم کرد.

بر خلاف تصور بسیاری از مردم سطح کف های کاذب شیشه ای بعلت اصطکاک فراوان غیر قابل سرخوردن است.

زیبایی شاید مهمترین عامل و ویژگی و برتری یک کف کاذب شیشه ای نسبت به باقی انواع کف های کاذب است که مهمترین تاثیر در زیبایی این نوع از کفپوش ها، شفاف یا رنگی بودن آن و توانایی انکسار (شکست) و عبور نور است. با عبور نور از شیشه های شفاف و رنگی، محل اتاق پیرامون زیبایی چند برابر پیدا خواهد کرد.

به آسانی قابلیت نصب شدن یا تعویض شدن را داراست.

شیشه ها امروزه با پیشرفت فناوری دارای ماندگاری زیاد و عمری طولانی هستند و به سادگی قابل شکستن نیستند.

برای شستشوی این نوع از کف پوش ها کمترین دغدغه را خواهید داشت زیرا با مواد شستشوی رایج در بازار و کمی آب میتوانید آن ها را براق کنید و از زیبایی و جلوه ی خاص آنها لذت ببرید.

معرفی کف کاذب

معایب کف کاذب شیشه ای

یکی از معدود معایب استفاده از شیشه در کف های کاذب می تواند ترسی باشد که برای افرادی با بیماری هایی مانند قلبی و ترس از ارتفاع ایجاد کند و آنهم بعلت واضح بودن سطح زیرین است. این نوع از کف پوش ها در صورت پرس و هواگیری مناسب باز هم استحکامشان نسبت به انواع دیگر کف های کاذب کمتر است و این ترس را می تواند در دل کسانی که بر بروی سطوح مرتفع مانند آسانسورها و ....قرار دارند ایجاد کند. البته ضعف این استحکام را رعایت نکات ایمنی، حادثه ای در پی نخواهد داشت و ترس حاصل از آن نیز تنها در ذهن فرد است تا در واقعیت.

لک شدن کف کاذب های شیشه ای یکی دیگر از مشکلاتی است که ممکن است صاحبان سازه های دارای این نوع کف کاذب با آن مواجه شوند. شیشه معمولا از دیگر متریال ها زودتر لک شده و لک هارا بیشتر نشان می دهند.

اما نکته ی پایانی مربوط به نگهداری و دوام بیشتر این نوع از متریال است. برای آنکه کف کاذب شیشه ای دوام و استحکام بالا را کسب کند باید شیشه ها را حرارت داد که به این ترتیب استحکام لازمه را کسب خواهند کرد. در نهایت باید این نکته را ذکر کنیم که با توجه به نوع خواست شما و کارایی مربوطه ی شما در ساختمان و سازه، کف کاذب شیشه ای می تواند بهترین انتخاب ممکن از نظر استحکام و بخصوص زیبایی باشد.

نکته پایانی

کف های کاذب شیشه ای با ایجاد امکان نمایش بخشی های از کف، قابلیت ایجاد جذابیت برای اماکن زیادی دارند. از موزه ها تا پل هایی که روی ارتفاعات بسیار بلند ساخته شده اند، تا کف رستوران ها و آسانسورها همگی قابلیت نصب کف کاذب شیشه را با اهدافی از قبیل ایجاد زیبایی و هیجان دارا هستند.

تعداد بازدید : 139 نفر
تاریخ درج : دوشنبه 11 اسفند 1399
چه امتیازی به این مقاله می دید؟
دیدگاه خود را بنویسید
در حال ثبت اطلاعات....